Наш центр спеціалізується по ультразвуковій діагностиці – це метод швидкого обстеження пацієнта в реальному масштабі часу, що дає можливість діагностувати такі захворювання печінки як: цироз, гепатоз, пухлини, кісти паразитарного та вродженого характеру, портальну гіпертензію.

При ультразвуковому дослідженні жовчевого міхура можна виявити гострі та хронічні холецистити, поліпи та камені жовчевого міхура. Важлива діагностика механічних жовтяниць, так як методом УЗД візуалізуються внутрішні та зовнішні печінкові протоки.

При дослідження підшлункової залози методом УЗД можна діагностувати гострі та хронічні панкреатити, псевдокісти, камені та пухлини.

Ультразвукове дослідження селезінки якісно та швидко виявить збільшення чи зменшення її, при травмах підкапсульні гематоми, а також кісти; структурні зміни при захворюваннях крові.

При ультразвуковому скануванні кишківника можна діагностувати кишкову непрохідність, а також апендицит, виявити апендикулярний інфільтрат, наявність рідини в черевній порожнині.

Ультразвукова діагностика в урології – це виявлення каменів в нирках, динамічне спостереження після дроблення їх, а також діагностика доброякісних та злоякісних пухлин, гематом при травмах нирок, вродженої патології.

УЗД наднирників дає можливість оцінити структуру та розміри їх, об’ємні утвори та кісти,обов’язковим  доповнюючим  методом є комп’ютерна  діагностика наднирників.

Ультразвукове обстеження простатичної залози та чоловічих статевих залоз допомагає діагностувати гострі та хронічні простатити, доброякісну гіперплазію простатичної залози, запідозрити пухлину її; діагностика водянки яєчок, гострих та хронічних епідідімоорхітів, пухлини яєчок і т. д.

 

Цей метод широко використовується при судинній патології, особливо для діагностики варикозно розширених вен (дає можливість виявити тромби), при дослідженні судин можна оцінити товщину стінки, а також наявність атеросклеротичних бляшок.

Ультразвукове обстеження застосовується для оцінки суглобів (плечових, ліктьових, променево-зап'ясткових, кульшових, колінних, гомілково-ступеневих) та м’яких тканин. УЗД діагностика шийного та поперекового відділів хребта дає можливість виявити кіле та протрузії.

В нашому центрі можна оглянути підщелепні та привушні слинні залози для діагностики сіалоаденітів та сіалолітіазів, а також пухлини їх.

Ультразвукове обстеження щитоподібної залози та паращитоподібних залоз оцінює стан її структури, наявність вузлів та пухлин. На сьогоднішній день являється одним з основних методів діагностики.

В акушерстві  УЗД використовується  для  діагностики ранніх термінів вагітності ,оцінки стану плоду в ІІ та ІІІ триместрах. В гінекології – для виявлення пухлин та кіст,запальних процесів. При лікуванні безпліддя  методом  ультразвукової діагностики можна провести фолікулографію для підтвердження ановуляторного циклу, а також виявлення НЛФ синдрому (недостатність лютеїнової фази). Майже всім пацієнткам паралельно проводиться ультразвукове обстеження щитоподібної залози, тому що ендокринна гінекологія являється дуже важливою, враховуючи погіршення екології.

В нашому центрі проводиться ультразвукове обстеження немовлят: нейросонографія - для оцінки шлуночків мозку, ЕХО-кардіографія для виявлення вад серця, огляд черевної порожнини, кульшових суглобів.

  

Слід відмітити, що метод УЗД не шкідливий для пацієнта і його можна використовувати часто для динамічного огляду, особливо контрольних обстежень після проведеного лікування. Цей метод є доповнюючим, тому дає можливість деякі хвороби тільки запідозрити і обов’язково потрібні додаткові обстеження для постановки заключного діагнозу.

Метод ультразвукової діагностики є допоміжним методом і суб’єктивним, адже багато висновків залежать не тільки від апаратури, а також, в більшості, від кваліфікації лікаря.

Записатися на прийом